Aktualności

POWOLI W GÓRĘ TABELI

• autor: bezpieka, 2015-09-27 17:30

KŁOS MOSKORZYN - LZS RETKÓW 2:0 (1:0)...

W rozegranym dzisiaj meczu o mistrzostwo klasy B gr I pokonaliśmy na boisku w Moskorzynie  LZS Retków 2-0 i to jest zdecydowanie zbyt mały rezultat bo gdy wspomnę że po 20 minutach powinno być 5-0 dla naszego zespołu to nie przesadzę i każdy kto widział starcie obu zespołów potwierdzi moje słowa. Tylko że w piłce nożnej słowo powinno się nie liczy, liczy się to co wpada do bramki a niestety swoją skutecznością a właściwie jej totalnym brakiem zrobiliśmy bohaterem meczu bramkarza gości. Zdominowaliśmy gości w pierwszej polowie w sposób absolutny wręcz do tego stopnia iż Retków miał tylko 1 rzut różny!! Ale co z tego jak na potęgę wręcz marnowaliśmy doskonałe sytuacje. Wreszcie w 35 minucie po faulu na naszym pomocniku sędzia zarządził rzut wolny a Mateusz Szklarz z ok 25 metrów posłał piłkę tuż przy słupku bramki gości i w końcu wyszliśmy na prowadzenie. Obraz gry do przerwy już nie zmienił się czyli nadal zamykaliśmy gości na ich 30 metrze od bramki marnując raz po raz sytuacje bramkowe. W drugiej połowie mecz nieco się wyrównał a goście  otrząsnęli się z naszej przewagi , zaczęli konstruować akcje bramkowe i po jednej z nich oraz faulu naszego zawodnika w bocznej strefie za polem karnym z rzutu wolnego zawodnik gości doskonale uderzył w długi róg w samo "okienko" naszej bramki ale na całe szczęście Norbert Szczypiński jakimś cudem wybił tę piłkę na rzut rożny. Ta sytuacja chyba otrzeźwiła nasz zespół bo już nie dopuściliśmy gości do takiej sytuacji a i sami zaczęliśmy odzyskiwać inicjatywę ale znowu ta skuteczność....W końcu w 75 minucie nareszcie wykorzystaliśmy swoją szansę i Łukasz Kołtun zdobył drugą bramkę.Podsumowując ten mecz szkoda że zawiodła nas skuteczność no ale cóż ważne są 3 punkty. Wczoraj także odbył się mecz zespołu juniorów którzy gościli na boisku w Rokitkach. Niestety ta wyprawa zakończyła się niepowodzeniem gdyż ulegliśmy 3-1 a jedynego gola zdobył Wojciech Soliwoda. Należy mimo wszystko jak zwykle naszych juniorów pochwalić za walkę do końca. Za tydzień czeka nas wyjazd do Droglowic na mecz Iskrą i będzie to najciekawsze spotkanie 7 tej kolejki SERIE"B"